Montjuic – najwyższa góra Barcelony

Główna  /  Europa  /  Hiszpania  /  Barcelona  /  Obecna strona
×Szczegóły

mnac.cat
Palau Nacional Parc de Montjuïc, 08038 Barcelona
Wyznacz trasę →

Położone na południu Barcelony wzgórze Montjuic to centrum kultury i sportu. Na jego zwiedzenie warto zarezerwować cały dzień.

Trasę najlepiej rozpocząć od Placu d’Espanya – dojeżdżają tutaj m.in. dwie linie metra (1 i 3). Pomiędzy dwiema weneckimi kolumnami wkraczamy na teren wystawy światowej z 1929 r. Mijając hale wystawowe docieramy do Magicznej Fontanny. Na spektakl „światło i muzyka” koniecznie trzeba wybrać się już po zmroku.

Ruchomymi schodami możemy dostać się do Palau National, gdzie mieści się Muzuem Sztuki Katalońskiej.

Po drodze na szczyt Montjuic możemy odwiedzić także Fundacio Joan Miro. Wspaniały budynek upamiętnia malarza Joana Miro i architekta Jose Luisa Sertę. Obaj spędzili życie na wygnaniu z daleka od reżimu gen. Franco.

Wędrując Avingunda de Miramar dotrzemy do stacji kolejki linowej Teleferic. Możemy skorzystać z niej i wjechać na sam szczyt wagonikiem. Wspaniały widok !

Na szczycie warto odwiedzić zamek, w którym znajdują się broń, miniatury żołnierzy i flagi. Schodząc ze wzgórza Carreterra de Montjuic przechodzimy przez tereny Areny Olimpijskiej. Jej najważniejszymi punktami jest charakterystyczna wieża i stadion, który można zwiedzać bezpłatnie.

Kierując się ponownie na Placa d’Espanya już u podnóża Montjuic napotkamy – moim zdaniem – najważniejszą z atrakcji turystycznych tego miejsca i jedne z najciekawszych miejsc w całej Barcelonie. To Wioska Hiszpańska czyli Poble Espanyol. Warto do niej zajrzeć zwłaszcza po zmroku (otwarta jest do 2 w nocy), by pospacerować po … całej Hiszpanii. To tutaj kręcono finałową scenę ze słynnego filmu „Pachnidło”.

Zwiedzanie:  Muzeum w Palau National otwarte jest codziennie w godz. 10-19 (w niedzielę do 14:30). Bilet kosztuje 12 €.

Fundacio Joan Miro jest czynne od wtorku do niedzieli od 10 do 19 (w czwartki do 21.30 w niedzielę do 14:30). Bilet kosztuje 11 €.

Kolejka linowa Teleferic kursuje od wzgórza Montjuic do wieży w porcie. Przejażdżka w jedną stronę kosztuje 11 €, bilet w dwie strony to wydatek 16,5 €.

Zwiedzanie Stadionu Olimpijskiego jest bezpłatne. Otwarty jest codziennie od 10 do 18.

Dojazd: Z Las Arenas metrem linie 1 i 3 na Plac d’Espanya.

Zobacz także:

Barcelona – informacje praktyczne • Zamek Montjuic • Sagrada Familia • Font Magica • Poble Espanyol • Parc Guell • Camp Nou • Katedra – La Cathedral • Kościół Santa Maria del Mar

+Galeria
+Podobne
+Meta
+Komentarze

Zostaw odpowiedź