Krizikova fontanna, Praga, atrakcje

Główna  /  Europa  /  Czechy  /  Obecna strona
×Szczegóły

krizikovafontanna.cz
U Výstaviště 1/20 Praha 7 - Holešovice 170 05
Wyznacz trasę →

Krizikova fontanna na tle gotyckich i barokowych atrakcji turystycznych Pragi, zajmuje dosyć oryginalne miejsce.

Powstała z okazji odbywającej się w stolicy Czech – Wystawy Światowej w 1891 r.

Swoją oryginalność zawdzięcza kilkunastu wodnym obiegom instalacji zasilanej przez 50 pomp, zakończonych ponad trzema tysiącami dysz.

Wieczorami po zachodzi słońca turyści mogą podziwiać wspaniałe spektakle światło i muzyka. Efekty świetlne zapewnia 1248 reflektorów różnych barwach. Za dźwięk odpowiada 55 głośników.Cały program sterowany jest przez komputer.

Pokazy przygotowywane są zarówno pod muzykę poważną, jak i rozrywkową czy filmową. W porównaniu do choćby „grającej fontanny” w Barcelonie, w Pradze odbywają się pokazy nie tylko dźwięk plus muzyka, ale także występy taneczne .

Jeżeli macie na zwiedzanie Pragi tylko jeden dzień to szkoda czasu. Jeżeli zaś macie cały weekend lub więcej to warto jeden wieczór zarezerwować sobie na odwiedzenie Krizikovej Fontanny. Myślę, że odbiór całego pokazu uzależniony jest także od naszego nastawienia i nastroju. Tak przynajmniej ja to odczułem.

Zwiedzanie: Bilet wstępu kosztuje 220 Kć.

Dojazd: Z centrum Pragi najlepiej dostać się tramwajami. Z placu św. Wacława lub Namesti Republiky należy skorzystać z linii nr 5, 12, 14, 15, 17 – kierunek Výstaviště. Można skorzystać także z metra (linia C, stacja Nádraží Holešovice – stąd 15 minut piechotą lub jeden przystanek tramwajowy wyżej wymienionymi tramwajami).

Zobacz także:

Praga – przewodnik turystyczny • Katedra Św. Wita • Zamek królewski na Hradczanach • Most Karola

+Galeria
+Podobne
+Meta
+Komentarze

Zostaw odpowiedź