Hruba Skala, Czeski Raj, atrakcje turystyczne

Główna  /  Europa  /  Czechy  /  Obecna strona
×Szczegóły

cesky-raj.info
obechrubaskala.cz
Wyznacz trasę →

Hruba Skała leży na tzw. Złotym Szlaku w Czeski Raju. W pobliżu miasta znajduje się mnóstwo szlaków pieszych i rowerowych oraz wspaniały neo-gotycki zamek (dziś hotel spa).

Miasteczko może stanowić świetne miejsce jako baza wypadowa do największych atrakcji turystycznych Czeskiego Raju: zamków Trosky i Kost, Turnova, góry Kozákov czy formacji skalnych Prachovske i Klokocske skaly.

Przy zamku Hruba Skala ma początek szlak turystyczny z wieloma punktami widokowymi (Marianska vyhlidka, Na Kapelu, U Lviczka), który kończy się na skalnym punkcie widokowym Hlavatice.

W okresie zimowym można wykorzystywać tereny do biegów narciarskich, dla narciarzy zjazdowych są stąd dobrze dostępne Karkonosze lub trasa zjazdowa na niedalekim szczycie Kozákov.

Skalne Miasto to raj dla turystów, wspinaczy i rowerzystów. Znajdują się tutaj mające do 60 m wysokości ścianki i wieże skalne. Z ich wierzchołków oraz wielu innych punktów widokowych można podziwiać wspaniłe krajobrazy.

Polecam ten rejon, chociaż fotografowie powinni pamiętać o statywach, gdyż „z ręki” będzie ciężko zrobić zdjęcia – zwłaszcza rodzinie – podczas spaceru, ponieważ ścieżki są zarośnięte drzewami, a skałki skutecznie odcinają dopływ światła.

Zwiedzanie: Na pokonanie całej trasy od zamku do punktu widokowego i z powrotem należy zarezerwować co najmniej 3 godziny.

Dojazd: Jeśli przyjechaliście samochodem najlepiej zostawić go na poboczu drogi niedaleko zamku.

Zobacz także:

Czeski Raj – atrakcje dla turystów • Zamek Hruba Skala • Zamek Kost • Trosky hrad

+Galeria
+Podobne
+Meta

Napisane: 14 kwietnia 2014

Autor: admin

Kategoria : Czechy

Tags: , , , , , , , ,

+Komentarze

Zostaw odpowiedź