Camp Nou Muzeum, Barcelona, atrakcje turystyczne

Główna  /  Europa  /  Hiszpania  /  Barcelona  /  Obecna strona
×Szczegóły

fcbarcelona.com/camp-nou
Carrer d'Aristides Maillol, 12, 08028 Barcelona, Hiszpania
Wyznacz trasę →

Muzeum klubu piłkarskiego FC Barcelona jest drugim – po Muzeum Picassa – odwiedzanym najczęściej przez turystów muzeum stolicy Katalonii.

Zobaczyć stadion, trofea, usiąść na chwile w loży członków zarządu to marzenia socios „Barcy” z całego świata. Wielu turystów zagląda tu także z ciekawości.

Stadion Camp Nou (Nowe Boisko) powstał w 1957 r. Dziś może pomieścić ok. 100 tys. widzów. W najbliższym czasie planuje się jego przebudowę lub budowę nowego stadionu o pojemności 107 tys. miejsc.

Uwagę kibiców z Polski przykuje zapewne tablica pamiątkowa z Igrzysk Olimpijskich w 1992 r. Znajdują się na niej zdjęcia z meczów oraz kadry drużyn, które zdobyły medale. Po bliższym przyjrzeniu się liście z naszymi srebrnymi „Orłami” dostrzegłem, że nazwiska A.Juskowiaka, G.Mielcarskiego i W.Kowalczyka się powtarzają. Brakuje za to trzech innych: D.Koseła, T.Wieszczycki i D.Szubert.

Zwiedzanie trwa 45 minut i obejmuje mix zone, loże prasowe, trybuny. Droga na nie wiedzie przez szatnie i tunel, którym wychodzą na boisko piłkarze. Idąc nim towarzyszą nam dźwięki nagrane na stadionie w czasie meczu. To robi wrażenie.

Tuż obok Muzeum znajduje się dwupiętrowy sklep z pamiątkami – FC Botiga Megastore. Rzeczy niestety nie są tanie, ale za to oryginalne…

Pamiętam, jak przyglądałem się w pewnym sklepiku w Barcelonie koszulce klubowej (podróbie tak zwanej, oczywiście). Cena na niej wynosiła 25 €. Podszedł sprzedawca i od razu zaproponował upust. Gdy podziękowałem obniżył cenę jeszcze bardziej. Gdy wyszedłem ze sklepu wybiegł za mną na ulicę i opuścił cenę do 10 € …Oryginalna w sklepie „Barcy” jest przynajmniej 5 razy droższa. Wybór należy do Was.

Czy jesteś czy nie kibicem piłkarskim, zwiedzanie Camp Nou w czasie pobytu w Barcelonie wpisz w swój planer podróży. Warto to przeżyć.

Zwiedzanie: Muzeum w sezonie turystycznym otwarte jest od 9 do 19.30. Poza sezonem od 9.30 do 17. Bilet wstępu kosztuje 23 € (tzw. socios wchodzą za darmo).

Bilety na mecze dzielą się na kategorie w zależności od miejsc na stadionie. Entrada general – to najtańsze bilety na najwyższe trybuny. Lateral to dobre miejsca w średniej cenie. Tribuna uprawnia na wejścia na te droższe miejsca znajdujące się pod dachem lub na trybunie głównej.

Dojazd: Linią metra nr 5 dojeżdżamy do Collblanc. Następnie skręcamy w ulicę Layret, później w prawo w Travessera de les Corts, a potem w drugą w lewo w Carrer dAristiades Maillol.

Zobacz także:

Barcelona – informacje praktyczne • Zamek Montjuic • Sagrada Familia • Wzgórze Montjuic • Font Magica • Poble Espanyol • Parc Guell • Katedra – La Cathedral • Kościół Santa Maria del Mar

+Galeria
+Podobne
+Meta
+Komentarze

Zostaw odpowiedź