Błędne Skały, atrakcje turystyczne Gór Stołowych, labirynt skalny

Główna  /  Polska  /  dolnośląskie  /  Obecna strona
×Szczegóły

pngs.com.pl
57-351 Kudowa-Zdrój
Wyznacz trasę →

Zwiedzanie: Bilet wstepu do Błędnych Skał kosztuje 7 zł (ulgowy 3 zł).

Dojazd: Można wjechać samochodem na parking pod samo wejście do Błędnych Skał. Wjeżdża się o pełnych godzinach, a zjeżdża o połowach godzin. Parking kosztuje 20 zł za samochód osobowy.

Góry Stołowe są niewysokie, ale piękne. Jeżeli wybieracie się tam, koniecznie wpiszcie do swojego planu podróży zwiedzanie Błędnych Skał.

Labirynt skalny Błędne Skały jest, obok Szczelińca, największą atrakcją turystyczną Gór Stołowych. Warto przejść się wąskimi ścieżkami labiryntu, pełno przy tym zabawy, ale i obaw czy uda się przecisnąć przez wąską szczelinę …

Jest to labirynt szczelin i zaułków, czasem niezwykle wąskich. Wiele skał, które spotykamy po drodze ma swoje nazwy, np. Skalne Siodło, Małpa czy Kurza Stopka. Warto na dłużej zatrzymać się na platformie widokowej o nazwie Skalna Czasza. Widoczny stąd jest Szczeliniec, Broumovska Vrchovina, a także przy dobrej pogodzie nawet Karkonosze.

Niedaleko Błędnych Skał znajduje się „Głaz Trech Krzyży”. Był to pilnie strzeżony punkt celny między hrabstwem kłodzkim, a Królestwem Czech. Znajduje się na nim szereg dat, które – jak mówi legenda – ryto dla upamiętnienia przyłapania przemytników.

Błędne Skały niestety są dosłownie oblegane dziś przez turystów i trudno tu o chwile spokoju. Niemniej jednak na końcu labiryntu wciąż jeszcze słychać serdeczne pozdrowienia dla tych, którzy go przeszli.

Przejście labiryntu zajmuje ok. 35 minut. Osobą z większą tuszą, nieco więcej. Miłośnicy fotografii powinni w sezonie omijać to miejsce ze względu na dużą liczbę turystów. Rozstawienie statywu jest dosyć ryzykowne ze względu na panujący tu ruch. Zdjęcia „z ręki” można wykonać wyłącznie przy użyciu wysokiego ISO, ale tracimy wówczas na jakości.

Zobacz także:

Góry Stołowe – przewodnik turystyczny • Szczeliniec • Skalne Miasto w Czechach

+Galeria
+Podobne
+Meta
+Komentarze

Zostaw odpowiedź