Biskupin – skok w historię

Główna  /  Polska  /  wielkopolskie  /  Obecna strona
×Szczegóły

biskupin.pl
Biskupin 17, 88-410 Gąsawa
Wyznacz trasę →

Zwiedzanie: Muzeum w Biskupinie można zwiedzać przez cały rok codziennie w godzinach od 8.00 do 18.00 (w okresie zimowym do zmroku).Czas zwiedzania około 2 godz. Bilet normalny to koszt 10 zł, ulgowy – 8 zł.

Dojazd: Ze Żnina – za Dworcem kolejowym, na rondzie skręcić w drugą w prawo (ul. Gnieźnieńska). Droga doprowadzi nas do miejscowości Wenecja, którą mijamy i po ok. 1,5 km skręcamy w prawo. Droga ta doprowadzi nas do muzeum kolejki wąskotorowej i zamku. Jedziemy cały czas prosto trzymając się wąskiej drogi. W samym Biskupinie kierujemy się droga na Gąsawę, która doprowadzi nas na parking przed Muzeum. dojazd z Gąsawy ulicą Biskupińską.

Biskupin to niezwykła podróż w czasie, w bardzo dawne dzieje. Spacerując po chatach za palisadą nasuwa się sporo refleksji na temat choćby życia bez prądu i telewizji.

Gród w Biskupinie został odkryty w okresie międzywojennym i miał ogromne znaczenie dla polskiej archeologii i nauk pokrewnych. Duża skala badań naukowych, nowatorskie metody, a przede wszystkim świetnie zachowane drewniane konstrukcje sprawiły, że o Biskupinie zrobiło się głośno w całym świecie.

Dla zwykłego turysty to głównie podróż w przeszłość. Niestety dosyć skromna. Palisada i trzy rzędy chałup nie dają wyobrażenia pełnego o dawnym życiu. Rozumiem, że przeszkodą są pieniądze, ale marzy mi się w pełni odrestaurowany gród, z chatami tętniącymi życiem (sklepiki, warsztaty wykorzystujące dawne techniki itp.), przechadzający się uliczkami wojowie.Tymczasem trzeba zadowolić się organizowanym dorocznie Piknikiem Archeologicznym.

Uważam jednak, że Biskupin jest punktem obowiązkowym dla każdego Polaka. Jeśli nie byłeś tam z wycieczką szkolną, pora nadrobić zaległości. Łyk historii (skromny, bo skromny ale zawsze) jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Na zwiedzanie Biskupina należy zarezerwować ok. 2 godziny spaceru po świeżym powietrzu.

Zobacz także:

Wenecja – zamek Krwawego Diabła • Muzeum kolejki wąskotorowej w Wenecj

+Galeria
+Podobne
+Meta

Napisane: 11 maja 2015

Autor: admin

Kategoria : wielkopolskie

Tags: , , , , ,

+Komentarze

Zostaw odpowiedź